دلیل استفاده از روکش فرمان چیست؟

انواع روکش فرمان

یکی از دلایل استفاده از روکش این است که فرمان خودرو بیشترین برخورد را با دستان راننده دارد. و بسیار در خطر فرسایش و پوسته پوسته شدن است. متاسفانه استفاده از مواد اولیه بی کیفیت در خودرو و تغییر جنس قطعات خودرو ها سبب شده که فرمان خودروها به اندازه گذشته از کیفیت بالایی برخوردار نباشند. اکثر خودروسازان معتبر جهان برای فرمان و داشبورد از نوع خاصی پلاستیک فوم فشرده کمک می گیرند که حس بسیار خوبی را به راننده القا می کند. اما متاسفانه خودروهای تولید داخل عموما از چنین فرمان هایی برخوردار نبوده. و یک نوع پلاستیک خشک و سفت فرمان خودروهای داخلی را تشکیل می دهد.

روکش فرمان آماده

طبیعی است که در این حالت بسیاری از رانندگان برای محافظت از فرمان و حتی گاها دست های خود اقدام به پوشاندن فرمان توسط روکش کنند. در واقع محافظ و روکش فرمان به خصوص انواع مختلف چرمی به سادگی از این قطعه خودرو محافظت کرده و از لیز خوردن دستان راننده بر جلوگیری می‌کند.

در مناطق گرم و مرطوب روکش‌های فرمان به کمک راننده ها آمده و از لیز خوردن دستان آن ها به خصوص در مسافت های طولانی جلوگیری می کنند. به علاوه روکش ها علاوه بر افزایش جذابیت ظاهری خودرو، در نظافت و تمیز نگه داشتن فرمان نیز تاثیر گذار اند. روکش های چرمی احتیاج به دوخت داشته و با توجه به سلیقه خریدار دور فرمان دوخته می شوند.

روکش فرمان دوختی

در ادامه با ما همراه باشید تا نگاهی داشته باشیم بر قیمت تعدادی از روکش‌های فرمان:

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.