تفاوت ردیاب و دزدگیر در چیست؟ چه مزیت هایی نسبت به یکدیگر دارند؟

ردیاب یا دزدگیر

ردیاب یا دزدگیر

سیستم دزدگیر یا ردیاب ، یک دستگاه الکترونیکی است که در خودرو نصب میشود تا سارقان خودرو که قصد دزدیدن خودرو یا محتوایات آنرا دارند از خودرو محافظت کند. چیزهای مختلفی وجود دارد که می تواند باعث هشدار دادن دزدگیر شود. یک سیستم دزدگیر را میتوان برای کسانی که قصد سرقت دارن و گاهی اوقات برای ترساندن آنها استفاده کرد.

با این حال، اگر مالک از خودرو 500 متر فاصله داشته باشد و سرقت اتفاق رخ بدهد، بعید است که بتواند سریعا واکنش نشان بدهد. این دقیقا همان جایی است که یک ردیاب جی پی اس می تواند به شما کمک کند. ردیاب جی پی اس را می توان به سیستم هشدار خودرو متصل کرد. هنگامی که هشدار فعال می شود، یک پیام اطلاع رسانی به تلفن همراه، تبلت یا کامپیوتری که به مرکز کنترل متصل شده باشد ارسال می شود. به این ترتیب، صاحب خودرو قادر خواهد بود خودرو را بررسی کند و در صورت نیاز به پلیس اطلاع دهد.

مزایای دزدگیر خودرو در برابر ردیاب خودرو

دزدگیر خودرو به شما حفاظت ساعتی یا 360 درجه ارائه می دهد. استخدام یک نگهبان برای مراقبت از خودرو در پارکینگ غیر ممکن و گران خواهد بود. اکثر مردم اغلب هنگام ترک خودروهای خود در پارکینگ و یا حتی بیرون از خانه خود نگران هستند. دلیلش این است که خودرو ها طعمه های خوبی برای سارقان هستند. با این حال، یک سیستم دزدگیر حفاظت 24 ساعته در برابر دزدی ها را فراهم می کند. این باعث آرامش ذهن شما می شود که خودروی شما در امن است.

با اینحال، دزدان و تبهکاران روز به روز پیشرفت میکنند. این در حال حاضر خواستار حفاظت اضافی برای اطمینان از اینکه خودروی شما در محوطه امن ساعتی قرار دارد است. شما می توانید ردیاب خودرو را همراه با دزدگیر در خودروی خود نصب کنید تا در صورتیکه سارقان موفق به سرقت خودروی شما شد آسان تر آنها را ردیابی کنید.

دزدگیرهای خودرو کاملا مقرون به صرفه هستند و فرآیند نصب آن آسان است.

اگر شما قصد دارید خودروی جدید خریداری کنید می توانید دزدگیر را همان کارخانه خریداری و نصب کنید. بنابراین، نه تنها ارائه دهنده حفاظت برای خودرو و محتویات آن است، بلکه در هزینه شما صرفه جویی می کند.

دزدگیر خودرو به کمک شما می آید وقتی که نمی توانید محل خودروی پارک کرده خود را در پارکینگ شلوغ پیدا کنید.

برای بسیاری از مردم این یک مشکل تکراری شده است که هر روز دنبال خودروی پارک کرده خود بگردند. بسیاری اوقات شما خودروی خود را صبح پارک می کنید و هنگامی که غروب برمی گردید، پارکینگ بسیار شلوغ از خودروهای دیگر شده است. در این صورت واقعا مشکل است که بدانید خودروی خود را کجا پارک کرده بودید. با سیستم دزدگیر نصب شده در خودرو فقط کافی است که دکمه سویچ خودرو را فشار دهید خودرو خود را مشخص میکند.

دزدگیرهای جدید باز دارنده های خوبی هستند و آنها بسیار برای موارد کاهش سرقت خودرو کمک می کنند.

خودروهای بدون دزدگیر همیشه یک هدف آسان برای سارقان خودرو است و سارقان به آسانی این خودروها را به سرقت می برند بدون اینکه کسی متوجه شود. این به این معنی است که اگر خودروی شما دارای دزدگیر است، احتمال کمتر هدف قرار گرفتن وجود دارد.

با وجود مزایای متعددی که در دزدگیرهای خودرو وجود دارد، در نتیجه چندین معایب نیز وجود دارد.

معایب دزدگیر خودرو در برابر ردیاب خودرو

دزدگیر برای خودروی شما امنیت فزآینده ای را فراهم نمیکند.

نظر سنجی جدید نشان میدهد که با وجود تلاشهایی که سازندگان خودرو و صاحبان خودرو برای ایمن سازی وسایل نقلیه خود انجام می دهند، دزد ها هنوز هم خودرو ها را هدف قرار می دهند. اهداف جدید چرخ های خودرو، لاستیک ها و رینگ ها هستند. این قسمت از خودرو صد ها هزار تومان هزینه می شوند. حتی خودروهای دزدگیر دار بسیار آسیب پذیر هستند. دزدان روز به روز با تجربه تر و پیشرفته تر می شوند. گروهی از دزدان می توانند چرخ ها، آینه های بغل و رینگ ها را بدون تحریک هشدار دزدگیر بدزدن.

هشدارهای اشتباه !

سنسورهای آن اغلب با لرزش درآمدن از گذر کامیونهای سنگین، حیوانات و حتی صدای بلند موسیقی به اشتباه هشدار می دهند. این میتواند گمراه کننده و گاهی اوقات نگران کننده باشد. این امر باعث می شود اکثریت مردم و پلیس این هشدارها را نادیده بگیرند که در صورت حادثه واقعی هیچ کس برای نجات نخواهد آمد. حتی اگر زنگ هشدار به وسیله اتفاق واقعی به صدا درآید، هیچ شخصی به آن توجه نخواهد کرد.
با این حال، چندین چیز است که صاحب خودرو می تواند برای افزایش امنیت خودروی خود استفاده کند. شما می توانید حساسیت هشدار دزدگیر را تنظیم کنید. دزدگیر تنها زمانی هشدار می دهد که حادثه جدی رخ دهد. شما میتوانید بر روی خودروی خود جی پی اس را نیز نصب کنید تا امنیت بیشتری در صورت دزدیده شدن خودروی شما فراهم کند و پلیس موقعیت خودرو را سریعتر ردیابی نماید.

دزدگیر امنیت کامل خودرو را ارائه نمی دهد.

دزدگیر ها ضعیف هستند بنابراین دزدها به راحتی می توانند آنها را غیر فعال کنند و به کار خود ادامه دهند. مواردی وجود دارد که خودروهایی به سرقت رفته اند که حتی بر آنها دزدگیر نصب بوده است. دزدهای باهوشی وجود دارند که میتوانند به راحتی دزدگیر سیم دار یا هر نوع دیگر که به خودروی شما نصب است را غیر فعال کنند.

بعضی از دزدگیرها قیمت بالایی دارند بویژه دزدگیرهای بیسیم.

این نشان می دهد که صاحب خودرو ممکن است هزینه های خرید و نصب را نداشته باشد. این خودرو را در برابر دزدها و سرقت ها آسیب پذیر خواهد کرد.

بهترین راه برای اطمینان از اینکه ماشین شما به طور کامل از سرقت محافظت شود، نصب دستگاه ردیاب خودرو است که بسیار مقرون به صرفه است.

مزایای نامحدود مربوط به ردیاب جی پی اس خودرو نسبت به دزدگیر وجود دارد که بعضی آنها عبارتند از :

بااستفاده از ردیاب خودرو محل خودروی خود را در صورت سرقت شدن ردیابی کنید.

دنبال یک خودروی ربوده شده گشتن به صورت عادی میتواند خسته کننده، پرهزینه و وقتگیر باشد. با استفاده از ردیاب خودرو میتوان موقعیت خودروی ربوده شده را ردیابی و پیدا کرده بدون هدر دادن وقت. ردیاب خودروی متصل شده به تلفن هوشمند شما اطلاعات مکان خود را برای شما ارسال می کند. طول و عرض جغرافیایی نیز ارائه میشود و ازاین رو با همکاری پلیس خودروی خود را زودتر پیدا می نمایید.

کاهش هزینه های مربوط به تعمیر و بیمه

ردیاب GPS خودرو دارای یادآوری خودکار مسافت پیموده شده مباشند که می تواند به شدت به کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری خودرو کمک کند. به این معنی است که ارزش فروش مجدد خودروی شما همچنان بالا خواهد بود. با نگهداری به موقع، شما همچنین قادر خواهید بود مشکلات مربوط به لاستیک های خراب و مالیات را کاهش دهید. اکثریت شرکت های بیمه برای صاحبان خودرو که از سیستم های امنیتی و بازیابی استفاده می کنند تخفیف صادر می کنند. این شرکت های بیمه تضمین می کند تا جبران خسارت خودروهای به سرقت رفته و آسیب دیده را به حداقل برساند.

ردیاب جی پی اس آرامش خاطر را ارائه می دهد

اگر تا به حال قربانی سرقت خودرو شده اید و شما خوش شانس بوده اید که ردیاب در خودروی شما نصب بوده است، شما بسیار خوب از آنچه که ما در اینجا صحبت می کنیم آگاهی دارید. هیچ چیز بهتر از این نیست که از امنیت خودروی خود با خبر باشید و در عین حال اگر اتفاق بدی برای خودرو افتاد به خوبی آن را برطرف کنید. والدین نیز در صورتیکه راننده نوجوان داردند و در حال گردش با ماشین خانواده است آرامش خاطر دارند. والدین قادر به نظارت رانندگی آنها هستند. و میتوانند یک محدوده مشخص را با استفاده از (محدوده جغرافیایی) در نظر بگیرند، در عین حال اگر بی پروایی از راننده سر بزند قادر به خاموش کردن خودرو از راه دور هستند.

ردیاب خودرو با گوشی هوشمند سازگار است

این یک خبر خوب برای کسانی است که دارای گوشی هوشمند و یا تبلت هستند. شما می توانید همه چیز خودروی خود را از خانه مدیریت کنید.

مزایای مرتبط به ردیاب نصب شده در خودرو نسبت به دزدگیر زیاد است. با این حال بعضی مشکلات مرتبط به آن نیز وجود دارد.

معایب ردیاب خودرو

گاهی اوقات ردیاب جی پی اس ممکن است بنا به بعضی شرایط موفق به ارسال داده ها نشود. به این ترتیب، ممکن است مهمترین جنبه برای مدیریت و امنیت را از دست بدهید. سیگنال های جی پی اس ممکن است دقیق نباشد بخاطر موانع ناشی از ساختمانها و غیره. در صورت قطع شدن برق ردیاب خودرو از باتری، ممکن است مواردی از خرابی باتری باشد که می تواند روند ردیابی را بهم زند.

اینها مشکلات مربوط به ردیاب است که بسیار کم اتفاق می افتد. با این حال، مزایای ردیاب بیشتر از مشکلات آن است. شما باید یک گام مناسب بردارید و با نصب ردیاب جی پی اس آرامش خاطر را برای خود فراهم کنید.

ما به شما پیشنهاد می کنیم از ردیاب جی پی اس زیتونیکس مدل ZX01 با خیالی آسوده استفاده نمایید.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.