معرفی 9 روکش صندلی خاص تاریخ در دنیای خودروها!

بهترین روکش صندلی

برترین و خاص ترین روکش های صندلی

شاید ازنظر زیباشناختی در خودروها بتوان مسئله طراحی آن‌ها و درواقع شکل بیرونی هر خودرو را یکی از مهم‌ترین مصداق‌های زیبایی خودرو نام برد. البته در کنار این طراحی خارجی، چیدمان داخلی خودرو و کاربرد مواد مرغوب و ایده ال نیز کمی از طراحی خارجی در زیباتر شدن آن ندارد.

دراین‌بین شاید در طراحی داخلی به رنگ، شکل و یا حتی جنس روکش‌های صندلی و هماهنگی آن‌ها با دیگر اجزای داخلی کمتر توجه شود. با اتوسریر همراه باشید تا 9 روکش صندلی خاص را که برای هر مشتری می‌تواند ایده آل ترین و برترین روکش صندلی در طول عمرش باشد برای شما عزیزان معرفی کنیم.

معرفی 9 روکش صندلی خاص تاریخ در دنیای خودروها!

1-روکش‌ صندلی خاص مربع شکل پورشه

این روکش صندلی مرغوب و زیبا در پورشه 991R و متناسب با چیدمان داخلی آن، بازطراحی شد. روکش کلاسیک راه‌راه مانند شرکت پورشه از دهه پنجاه میلادی تاکنون به‌عنوان شاکله اصلی این روکش‌های ابر خودروهای پورشه به‌کاررفته است. روکشی که حتی توانسته از روکش صندلی‌های با الگوی پاشا (Pasha) در مدل‌های 944 و 928 قدیمی پورشه نیز بیشتر دوام بیاورد.

معرفی 9 روکش صندلی خاص تاریخ در دنیای خودروها!

2-تارتان فولکس‌واگن GTI

شاید اگر شخصی در اروپا یا آمریکا که ماشین‌های مختلفی را داشته و یکی از آن‌ها نیز فولکس‌واگن گلف GTI بوده و از او در مورد راحتی و زیبایی روکش‌های صندلی خودروهایش بپرسید بدون شک یکی از برترین انتخاب‌هایش همین روکش صندلی فولکس‌واگن خواهد بود. روکشی شطرنجی مانند که توانسته هم در دل مشتریان گلف و هم در چشم طراحان داخلی این ماشین جایی برای خود باز کند.

معرفی 9 روکش صندلی خاص تاریخ در دنیای خودروها!

3-تارتان لوتوس اسپریت S1

شاید در ماشین‌های اسپرت نتوان ماشینی را پیدا کرد که روکش صندلی هایش مانند این لوتوس تا این حد با جزئیات و دقیق و خاص طراحی و دوخته‌شده باشد. روکش صندلی‌های زیبا و رنگارنگی که شاید با مبلمان یک اداره مجلل یا خانه اشتباه گرفته شوند.

معرفی 9 روکش صندلی خاص تاریخ در دنیای خودروها!

4-پارچه فوق‌العاده مرغوب رنج روور

خودروهای انگلیسی لندروور شاید برای اثبات خود بتوانند به همین مبحث زیباشناختی و طراحی دقیق خود بسنده کنند. در این مدل نیز شاهد بافت آلکانترا مانند این روکش صندلی هستیم که اگرچه مانند آنچه در لوتوس مشاهده کردیم رنگارنگ نیست اما با همین رنگ ساده و البته جنس مرغوب خود زیبایی خاص را به مدل‌های میزبان خود می‌بخشد.

معرفی 9 روکش صندلی خاص تاریخ در دنیای خودروها!

5-یکی از برترین روکش صندلی کادیلاکی از دهه 70 میلادی

شاید با خود بگویید که در حال حاضر و در سال 2018 نیز خودروهای بسیار زیادی پیدا می‌شوند که بتوانند در این فهرست ما جایی داشته باشند و نیازی به،‌قرار دادن یک کادیلاک دهه هفتادی با این روکش‌هایی که شاید شما در مبلمان خانه‌های قدیمی و یا در فیلم‌ها دیده باشید، نیست. اما این روکش صندلی خاص مخملی از مد افتاده در دهه‌ای که به دلیل بحران سوخت، شرکت‌ها بیشتر به دنبال بحث موتوری خودروها بودند و نه زیبایی آن‌ها حرفی برای گفتن داشته باشد.

معرفی 9 روکش صندلی خاص تاریخ در دنیای خودروها!

6-روکش صندلی خاص خط ‌دار بی ام و M

شاید این روکش‌های صندلی با طرح‌ها و رنگ‌هایی که در خود دارند نتوانند حس خاطره‌انگیزی را به شما القا کنند و در ذهن جایی برای خود باز کنند اما این روکش صندلی کمی بی‌حال ازنظر رنگ و طرح و البته کمی حجیم توانسته به‌خوبی از پس طراحی داخلی خودرو و توازن موجود در آن بربیاید.

معرفی 9 روکش صندلی خاص تاریخ در دنیای خودروها!

7-صندلی و روکش‌های منحنی مانند هوندا سیویک مدل R

اگر یک جستجوی ساده در وب داشته باشید متوجه خواهید شد که تمامی مدل‌های هوندا سیویک چه توربو دار یا 9000rpm یا هر مدلی که شرکت ژاپنی آن‌ها را تولید می‌کند در یک‌چیز به‌خصوص مشترک هستند. مؤلفه‌ای که می‌تواند در ایجاد یک امضای خاص برای طراحی داخلی این خودرو نقش مهمی داشته باشد. این شاخصه جذاب صندلی‌هایی قرمزرنگ و منحنی مانند هستند که در آخرین‌مدل هوندا سیویک R نیز می‌توان به‌جرئت گفت که از بهترین صندلی‌ها و روکش صندلی‌های موجود در خودروهای سریع بودند.

معرفی 9 روکش صندلی خاص تاریخ در دنیای خودروها!

8-روکش‌های تویوتا سنچری

تویوتا سنچری (Century به معنای قرن) را می‌توان برترین خودروی لوکس ژاپن دانست. با بروز رسانی‌هایی که تویوتا به این خودرو در نسخه‌های جدید و جدیدترش می‌بخشد، می‌توان گفت که از نسخه سوم این مدل یعنی سال 1967، سنچری این نوع پارچه پشمی را برای روکش صندلی‌های خود حفظ کرده است. روکش‌هایی که به دما کمتر حساس بوده و حس یک ماشین لوکس را به سرنشینان می‌بخشند.

معرفی 9 روکش صندلی خاص تاریخ در دنیای خودروها!

9-روکش‌های پژو 205GTI

در دهه هشتاد میلادی، هاچبک محبوب شرکت پژو با روکش صندلی‌ هایی قرمزرنگ که با بالشتک‌هایی از جنس چرم در طرفین این روکش ارائه می‌شد. روکشی که با کنسول میانی داخل خودرو و روکش‌های موجود روی در هم‌خوانی خوبی داشت.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.